2 Ocak 2009 Cuma

Meslektaşlarıma zorunlu açıklama

Abdülkadir Çakır'ın yaptığı açıklama sonrası yaptığım Basın Bültenini aşağıda bulabilirsiniz.

Zorunlu Açıklama

Profesyonel meslek hayatımda ilk kez yaşadığım, tatsız ve anlamsız bir olay nedeniyle, zorunlu olarak bu açıklamayı yapmak durumundayım.
1996 yılından bu yana şirketim Prosentez aracılığıyla kurumlara ve şahıslara, başta prodüksiyon ile danışmanlık olmak üzere, çeşitli profesyonel hizmetler vermekteyim.

Bu süreç içinde, basın danışmanlığı çerçevesinde, aralarında spor kurumlarının da bulunduğu, spor yöneticileri, sporcular ve spor dünyamızın birçok ünlü ismi ile spor medyası arasında köprü kurdum. 

Verdiğim hizmetin, hassas ve güven gerektiren bir iş olmasından dolayı, hep ince eleyip sık dokudum. Mesleğimin gerektirdiği prensip ve kurallara sıkı sıkıya bağlı kaldım. Bu nedenle, hem müşterilerimin bana karşı olan inançları, hem de sürekli diyalog halinde olduğum meslektaşlarımın ve medya kuruluşlarının bana karşı duydukları sonsuz güven, benim için onur ve gurur kaynağı oldu.

Rizespor Başkanı Sayın Abdülkadir Çakır, 29 Aralık 2008 Pazartesi günü, profesyonel olarak hizmet verdiğim ve basın danışmanlığını yürüttüğüm Sayın Tahir Kıran aracılığıyla, benimle temasa geçerek bir basın açıklaması yapacağını ve yardıma ihtiyacı olduğunu söyledi. Kendisi ile Sayın Tahir Kıran’ın telefonundan iletişime geçtim ve istemiş olduğu istifa metnini birlikte hazırladık. Sayın Çakır’ın onayı ile bu metni kendi mailimden medya kuruluşlarına yolladım.

Sayın Abdülkadir Çakır’ın tamamıyla isteği ve bilgisi dahilinde yapılan bu yazılı açıklamaya rağmen, bugün medya kuruluşlarında Sayın Çakır’ın, ''Çaykur Rizespor Kulübü Başkanı olarak ne kulübe, ne de Sportif A.Ş.'ye başkanlık görevinden istifa ettiğime dair resmi bir bildirimim olmamıştır'' şeklindeki ifadeleri ve istifasının kendi bilgisi dışında basın danışmanı tarafından medyaya gönderildiği ve basın danışmanının görevine son verildiğini açıklaması beni çok şaşırttı.

Profesyonel olarak hizmet vermediğim halde, sadece Sayın Tahir Kıran’ın ricası ile Sayın Çakır’a yardım etmeme rağmen, kendisinin bu tür ifadeler kullanması beni derinden yaralamıştır.

Dolayısıyla hiçbir organik bağımın olmadığının bir kez daha altını çizdiğim, Sayın Abdülkadir Çakır’ın görevime son vermesi de söz konusu olamaz.

Prosentez çatısı altında, sevilen ve güvenilen Cüneyt Yalınkılıç profiliyle, aynı güven çerçevesinde hizmet vermeye ve köprü kurmaya devam ediyorum. Ve şunu da çok iyi biliyorum ki yaşanan bu anlamsız olay beni sizler önünde zan altında bırakmayacaktır çünkü sizler beni yakından tanıyorsunuz.

Saygılarımla;
Cüneyt Yalınkılıç

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder